شنبه 4 خرداد 1398
نشستی با هدف ارائه طرح جامع گردشگری استان گیلان :

گیلان شناسی، فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز و استفاده از دانش روز گردشگری در حوزه فناوری اطلاعات

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/09 22:00 ویرایش : ‎1397/03/11 22:13 بازدید: 256

به منظور بررسی موضوع کارآفرینی و گردشگری در حوزه فناوری اطلاعات به دعوت دکتر سعیدزاهدی، مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت، نشستی در دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری برگزار گردید.

دکتر زاهدی با بیان اینکه دکتر سالاری، استاندار محترم گیلان، بر بومگردی و توسعه صنعت گردشگری به عنوان یکی از اولویت های پیشرفت اقتصادی در گیلان تأکید فراوان دارند، گفت: در حوزه فناوری اطلاعات نیز می توان با استفاده از پتانسیل های موجود در استان و بهره گیری از دانش و تجربیات روز، ضمن برقراری ارتباط با متصدیان امر گردشگری استان، آنها را برای ورود به فضای مجازی و معرفی جاذبه های گردشگری استان گیلان ترغیب نموده و در این رابطه با فراهم آوردن امکانات زیرساختی و نرم افزاری و سخت افزاری لازم نقشی مهم در توسعه صنعت گردشگری استان ایفا کرد.

سپس مهندس فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، با اشاره به احداث واحدهای بوم گردی در روستاهاگفت: اتصال این واحدها باید از طریق شرکت های پشتیبان انجام گیرد و این شرکت ها می توانند با حمایت های نرم افزاری (اتصال به بازار و آموزش در حوزه گردشگری) و سخت افزاری (نظارت بر ارائه خدمات) خدمات مورد نیاز واحدهای بوم گردی را فراهم آورند. وی همچنین با تأیید لزوم طراحی سامانه ای جامع در حوزه گردشگری افزود: با طراحی این سامانه به برنامه ریزی و ساماندهی این اماکن در حوزه بوم گردی و تعاملات مالی و اطلاعات مربوط به رزرو اقدام و اطلاعات جامع و لحظه ای از سرویس ها و خدمات ارائه شده به گردشگران نیازمند خواهیم بود.

در ادامه دکتر وحید متقی طلب مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان توضیحاتی را در خصوص گردشگری و نگاهی که در استان برای توسعه این حوزه بوجود آمده ارائه نمود. وی از وجود متخصصان و پتانسیل مناسب در دانشگاه گیلان برای ارائه پیشنهاد خبر داد و گفت: ما می توانیم از ظرقیت دانشجویانی که در خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند و آخرین اطلاعات و تغییرات حوزه گردشگری را در کشورهای مختلف مشاهده نموده اند، استفاده نوده و پس از بررسی و هماهنگ سازی ایده ها با فرهنگ و اقلیم گیلان، از آنها در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده کنیم.

در این جلسه با بیان اینکه در گیلان بیش از 30 حوزه معین وجود دارد که بوم گردی، توریسم دریایی، تالاب ها و گیل پارک از جمله این حوزه ها در بستر گردشگری می باشند، خاطر نشان شد به مطالعات بیشتری در این حوزه ها نیازمندهستیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی