شنبه 30 شهریور 1398
دکتر سعید زاهدی درنشست کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرستان صومعه سرا:

توسعه دولت الکترونیک باعث صرفه جویی در هزینه و وقت خواهد شد.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/21 16:14 ویرایش : ‎1397/03/27 08:27 بازدید: 350

نشست کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرستان صومعه سرا که به دعوت مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان و با حضور مدیر کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد، فرماندار شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه قطعاً پیشرفت تکنولوژی و هرگونه توسعه باید در جهت خدمت هرچه بهتر به مردم و آسایش آنها بکار گرفته شود، از اتصال ۴۳ اداره از ۵۲ اداره شهرستان به سیستم شبکه دولت خبرداد و خاطر نشان نمود؛ راه اندازی شبکه دولت مزایایی نظیر حذف کاغذ، سرعت بخشی به مکاتبات اداری، دقت و قابلیت پیگیری سریع را داراست که از سرگردانی مراجعین در ادارات نیز جلوگیری مینماید.

وی همچنین از عدم پوشش آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها، مشکل عدم تبدیل wllبه gsm گله کرد و از تبدیل خطوط مخابراتی کابلی به خطوط فیبر نوری در ۱۳ روستا خبر داد وبر راه اندازی اینترنت نسل ۴ در سطح شهرستان تأکید نمود.

دکتر سعید زاهدی نیز در این جلسه طی سخنانی یادآورشد که توسعه دولت الکترونیک باعث صرفه جویی در هزینه و وقت خواهد شد و افزود: در حال حاضر 595 دستگاه در استان به شبکه دولت متصل می باشند و از 52 دستگاه شهرستان صومعه سرا، تعداد 43 دستگاه به این شبکه اتصال داشته و 7 دستگاه باقی مانده نیز در حال پیگیری و اقدام می باشند.

مدیر کل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان در ادامه بیان داشت: بسیاری از استعلامات زمان بر با اتصال به این شبکه در کمترین زمان محقق خواهد شد و سطح دسترسی ها به فراخور نیاز ها تغییر خواهد کرد.

مهندس فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان،  سامانه 195 وزارت ارتباطات را پلی ارتباطی بین مردم و مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برشمرد و اظهار داشت: وزارت در راستای افزایش رضایت مردم از طریق این سامانه درخواست، شکایت، انتقاد و پیشنهاد در خصوص خدمات ارائه شده را ثبت نموده و پس از بررسی موضوع از سوی کارشناسان نتیجه اعلام خواهد شد.  سپس توضیحاتی پیرامون موارد  و خدمات مورد بررسی در اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان بیان نمود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی