یکشنبه 24 آذر 1398
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور؛

کشور با سرعت به سمت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حرکت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/08 08:50 بازدید: 67
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در رشت گفت : کشور با سرعت به سمت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در حرکت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر سعید شیرکوند در نشست با فعالان کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان استان که در مجتمع نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان در فشتام رشت برگزار شد اظهار کرد: باید از دانش فنی و پژوهش هایی که در مراکز رشد صورت می گیرد ابتدا با حمایتهایی که می شود تجاری سازی و سپس تبدیل به محصول شده و روانه بازار کرد.
وی تصریح کرد: ماحصل تلاش فعالان عرصه تولید بهره وری بیشتر در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت است  که درآمدزایی،توسعه اشتغال و رونق تولید را به همراه دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور با اشاره به  لزوم فراهم کردن زیرساخت های اولیه برای انجام فعالیت های تولیدی و صنعتی از سوی دولت، بیان کرد: دولت  زیرساخت های پژوهشی شامل مکان و امکانات را برای فعالان و علاقمندان به فعالیت در این حوزه را فراهم می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: بخش خصوصی باید با ارزیابی صحیح از میزان سودآوری فعالیت مدنظر، وارد جریان فعالیت تولید شود و نسبت به مقوله بازار رقابتی توجه ویژه ای داشته باشد.
شیرکوند افزود: در شرایط فعلی کشور که مساله تحریم مشکلاتی را در حوزه اقتصاد کشور به وجود آورده، بانک ها باید به سمت حرفه ای شدن حرکت کنند‌ و حمایتهای بیش تری از بخش خصوصی انجام دهند.
وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی مسئول اشتغال و توسعه کشور نیست، گفت: بخش خصوصی اگر سود خود را بدست آورد سبب توسعه کشور می‌شود.
شیرکوند با تاکید بر لزوم بهره گیری از ابزارهای کارآمد در چرخه تولید،تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور باید صاحبان مشاغل،استارت آپ ها و بخش خصوصی با قدرت و هوشیاری بیشتری حرکت کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: امروز دانش فنی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده که می  توان آن را تجاری سازی کرد ،از این رو باید نگاه ما باید به سمت حوزه کسب و کار جدید باشد و نقش انکارناپذیر استارت آپ ها در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی مورد تحلیل قرار گیرد.
گفتنی است؛ عصر امروز دکتر سعید شیرکوند به همراه علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی و کیمیا تنهایی معاون توسعه و منابع انسانی استانداری گیلان و جمعی از مسئولان استانی از مجتمع کارگاهی نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان در فشتام بازدید کرد.
در پایان این بازدید،معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در نشستی با حضور جمعی از مدیران استان شنونده دیدگاه های فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان شد.
 بازدید از بندر انزلی، منطقه آزاد انزلی ،حضور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بازدید از چند طرح تولیدی و صنعتی گیلان و همچنین بازدید از موزه میراث روستایی از برنامه های معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور طی دو روز آتی خواهد بود.
دولت و ملت همدلی و همزبانی